2014 hakkab läbi saama ja mulle tundus, et on paslik teha siia üks postitus. :)
Sel õppeaastal:
Koit on neljane. Põhitegevuseks joonistamine, kirjutamine, lõikamine, autodega mängimine, lugude kuulamine. Võtab osa maalimisest.
Bert on kaheksane ja ametlikult koduõppel kolmandas klassis. Olen nii õnnelik, et ta on koduõppel Waldorfkoolis! Selle õppeaasta esimesel poolel keskendusime loomisloole ja sellele järgnevale. Imeline materjal ja nii laiapõhjaline. Läbi käisid näiteks sellised teemad nagu öö-päev, kuud, aastaring, õhk, vesi, maa ehitus, pilved, sademed, taimed, puud, põõsad, erinevad loomad, linnud, inimene, mees ja naine, järglased, käsud, armastus, põlluharimine, teraviljad, toidu säilitamise viisid, riided, looduslikud riidevärvid, elupaigad, elamud jvpm
Matemaatika:
Liidab-lahutab vabalt ühelistega, täiskümnete, sadada, tuhandetega, pikema mõtlemisega arvutab ka üleminekutega täiskümnetest, - sadadest jne. Korrutamine tundub loogiline ja oskab seda 0, 1, 2, 5, 10-ga. Ülejäänud korrutustabel vajab veel palju harjutamist. Jagamine veel ei lähe. Tunneb ja teab lihtsamate kujundite omadusi. Õpib alati matemaatikat rõõmuga!
Eesti keel:
Loeb, kuulab, vajadusel jutustab, luuletusi loeb teistega koos, kirjutab raamatu tähtedega, teeb hea meelega ülesandeid.
Inglise keel:
Laulud, lood, kõnelemine, lugemine. Alati mõnuga!
Paul on kolmteist ja klass 7. Põhirõhk on ikka ja endiselt jalgpallil. Hea meelega uurib ja vestleb ajaloost ja hetke ajel huvipakkuvatest asjadest. Eriliselt keskendusime sellel poolaastal inimeseõpetusele. Eesti keel, inglise keel ja matemaatika, nendeta ei saa. Vahel tuli vabatahtlikult laua äärde maalima, mis on tema puhul tore. Erilist soovi avaldas jõulukinkide tegemiseks.
Marta on viisteist ja klass 9. Kõik mis ta vihikusse vormistab on korralik ja silmale kena vaadata. On põhimõtteliselt peaaegu täielikult iseõppija. Koos paneme plaani paika, arutleme ja teeme suuliseid ülesandeid mida üksi ei saa teha. Matemaatikast aitab lisaks mulle ka aru saada Allar Veelmaa, kuigi pigem on Martal selles õppeaines vaja veidi rohkem tähelepanelikkkust, ei muud. Lihtsalt imeline on olla nii andeka noore inimese ema. :) Iga päev täidab meie kodu Marta kaunis muusika ja silma rõõmustavad tema aina uued kunstitööd. Lisaks sellele veel oskus väikeste meelt rõõmustada...
Carl on 17 ja paistab, et ta on sel õppeaastal leidnud õige koha haridustee jätkamiseks. Audentese e-õppe kohta on minul isiklikult vaid kiidusõnu. Sisuliselt on ka see koduõpe ja minu suureks rõõmuks oskab Carl ise oma aega ja võimalusi hinnata ning ise oma elu juhtida. Lisaks kõigele muule olen nii rõõmus ka selle üle, et mõni aeg tagasi sai ta kirikus vägagi vastutusrikka kutse - 17. aastaselt koguduse pühapäevakooli juhatajaks! Küllap pole ma ainus, kes on märganud tema positiivseid omadusi, nagu kohusetunne, püüdlikkus jms.
Koduõpe on meie perele parim!
Friday, December 19, 2014
Wednesday, April 9, 2014
Kärbin tiibu?
Koorisin köögis kartuleid, kui minu juurde keksis Koit(kolme ja poolene) ja ütles, et tal on kõht tühi. Minu vastuse peale, et ma just kooringi kartuleid, leidis ta, et see ikka ei täida kõhtu ja järgmisel hetkel leidis ta maas olevast kotist kinnise paki küpsiseid. Küsimise peale, kas võib, lubasin ning lisasin, et oota kuni ma kartuli kooritud saan, siis teen lahti. Koit vastas selle peale, et ta läheb ja võtab käärid. Mina teades, et käärid on elutoas kummuti peal teiste asjade taga, palusin, et ta ikka ootaks veidi. Seepeale vastas ta:" Küll ma saan!" ja läkski. Mõne minuti pärast tuli ta käärid peos minu juurde, ise nii õnnelik. Küsimuse peale, kas said lahti, vastas ta, et jah aga teistmoodi (ehk mitte siis nii nagu mina oleksin teinud) ja natuke on veel kinni. Läksin vaatama. Pakk oli kenasti lahti, küpsised kõik ilusti sees. Küsisin siis, et kuidas sa need käärid kätte said ja ta näitas seepeale oma venna pinalit, mis seisis sealsamas madala riiuli peal.
Loo moraalile võib igaüks ise mõelda ;)
Loo moraalile võib igaüks ise mõelda ;)
Wednesday, February 12, 2014
Sula veebruaris...
Kuna ilm ei võimaldanud täna õues päris lumememme meisterdamist, siis joonistasid lapsed neid pastellidega.
Marta oma:)
Paul oma piltidega:)
Koit tahtis ka!
Koduõpe on meie perele parim!
Marta oma:)
Paul oma piltidega:)
Koit tahtis ka!
Koduõpe on meie perele parim!
Sunday, February 9, 2014
UUED
See on vist küll esimene kord, aga soovin tutvustada paari toodet, uusi lemmikuid:D
Käisin eile poes (mis pole iseenesest midagi harukordset), täpsemalt Laagri Rimis. Millegipärast tuli kange jäätise isu. Olen jäätise suhtes väga valiv, ma absoluutselt ei kannata näiteks kui jäätis on kuidagi imelikult pulbrine või tükiline, imelikku värvi jne jne...ühesõnaga olin üpris kindel, et ükski poes olev jäätis ei vasta minu nõudlikule maitsele, aga korraga torkas silma midagi UUT. Muidugi on võimalik, et lihtsalt mina pole seda toodet varem märganud.
Käisin eile poes (mis pole iseenesest midagi harukordset), täpsemalt Laagri Rimis. Millegipärast tuli kange jäätise isu. Olen jäätise suhtes väga valiv, ma absoluutselt ei kannata näiteks kui jäätis on kuidagi imelikult pulbrine või tükiline, imelikku värvi jne jne...ühesõnaga olin üpris kindel, et ükski poes olev jäätis ei vasta minu nõudlikule maitsele, aga korraga torkas silma midagi UUT. Muidugi on võimalik, et lihtsalt mina pole seda toodet varem märganud.
Kodus degusteerisime seda Koiduga ja see oli NII MAITSEV! See oli täpselt selline nagu üks minu meelest täiuslik jäätis olema peaks. Maitse, nagu mälestus lapsepõlve helgetest hetkedest, lisaks veel mesi. Nämmmmm................ Dekstuurilt samuti täpselt see õige. Koorene, meene nauding. Miinuseks on muidugi see, et see pole kahjuks mahetoode, aga kui endavalmistatud jäätist parasjagu külmas pole, siis parim saadavalolev variant.
Ma ei tea, kas Rimi on oma tootevalikut järsult uuendanud või mis, aga juhtus nii, et esmakordselt jäi silma veel teinegi asi - greip, nimega UGLI. Kui olen tõbine, siis ei lähe ma kunagi mööda greibiriiulist, mingi kiiks lapsepõlvest sisse kodeeritud. Ma ei tea kustkohast küll, aga minu kallid vanemad, hankisid pea alati kui haige olin mulle greipi. Seega seadsin ka täna sammud selle riiuli poole ja juba kaugelt nägin neid imelikke, inetuid puuvilju. Ei teagi miks, aga need kohe kutsusid ja vaatamata kalli abikaasa soovitusele, pigem mõnda teist tsitruselist võtta, jäin endale kindlaks. Nii sai alguse uus peatükk, minu pikas romaanis nimega GREIP.
See oli kõige parem greip, mida ma eales söönud olen! Soovitan ka kõigile neile, kes muidu neid imelisi puuvilju ei salli. UGLI oli magus, hapu, sidrunine, veidi meenutas maitselt ka kääbusapelsini, seemnerohke, mahlakas - lihtsalt imeline. Temas oli see miski, mis tihtipeale teistes puudu jääb. Ootan juba järgmist korda;)
Ja lõpetuseks. Kuna ma väga harva ostan uusi asju, ainult äärmisel vajadusel, siis ma lihtsalt pean jagama :)
Meie uued tassid!
Kuna Rimis oli pakkumine 4 tassi 1eur ja järel veel viimased kolm pakki, siis tõdesime, et enam odavamaks tõenäoliselt ei lähe :D
Mis muud, tulge meile külla taimeteed ja kakaod jooma!
Wednesday, February 5, 2014
Matemaatika
Kui Carl (vanima lapsena) kuuendast klassist koduõppele jäi, oli minu suurimaks hirmuks see, kas oskan õpetada matemaatikat. See oma kooliajast jäänud hirm ja tõelise arusaamise puudumine tegi olemise kõhedaks. Nüüd Martat (8.klass) õpetades imestan aina, mulle meeldib matemaatika! Üllatus on sedavõrd suur just seepärast, et ma mitte ainult ei oska ise, vaid oskan ka õpetada. Eks see Carliga eelmisel aastal 9. klassi eksamiks valmistumine tasus ennast ära;) Siiski, kui nüüd jääb mulje, et ma mingi eriline geenius ja osav õpetaja põhikooli matemaatikas olen, siis seda kindlasti mitte:)
Mõned leheküljed ka:
http://www2.ed.gov/pubs/parents/Math/index.html
Elulised viisid matemaatika õppimiseks algklassides.
http://www.coolmath-games.com/
MÄNGUD!!! Lapsele-noorele ja emmele-issile :D
http://www.dr-mikes-math-games-for-kids.com/online-math-games.html
Veel mänge!!
http://www.mathplayground.com/
Ja veel arvutimänge!
http://spoonful.com/teachers-corner/fun-math-games-for-kids
Mängud abivahenditega (nööbid, pall, mündid jms). Pere noorematele.
http://www.netrover.com/~kingskid/Math/math_kids.html
Samal lehel ka igasugu muude õppeainete kohta asju.
http://matemaatika.edu.ee/
5. ja 6. klassi matemaatika põhivara. Uue õppekava järgi on mõned teemad vist lausa 7. klassi omad:)
https://sites.google.com/site/marekivistik/matemaatika4.klassile
Kui on soovi taset kontrollida :D Mina kasutasin vahel neid ülesandeid,aastaid tagasi Marta jaoks siis, kui endal mõttenappus peale kippus ja ta nii väga ülesandeid teha soovis:D
http://www.hot.ee/kajakiis/matemaatika.html
Algklasside veebitöövihik.
http://evelyn_saenz.squidoo.com/Hands-onLearning
Lihtsalt metsikult palju ideid selleks, et matemaatika õppimine huvitavaks teha.
http://www.opetaja.edu.ee/allarveelmaa/
Meie 9. klassi absoluutselt parim abimees!
Aastate jooksul on meie kodus õppimine kardinaalselt muutunud. Esialgsest kooli mängimisest on kujunenud elustiil, kus selged piirid mis on õppimine ja millal see toimub on hägustunud. Pean seda aastate jooksul saadud kogemust hindamatuks.
Mis puutub matemaatikasse (ja üldse õppimisse), siis mõned tähelepanekud.
1. Iga laps on eriline.
Carlile on matemaatika alati raske olnud, Marta haarab õhust, Paul teeb ära, aga ei oska seletada kuidas, Bert hakkas numbrite ja muu säärase vastu huvi tundma alles eelmisel aastal, Koit mõni aeg enne Berti.
2. Arusaamine ei tule sundides.
Ükskõik kui väga ma soovin oma lastele head, ei saavuta ma soovitud tulemust oma tahte pealesurumisega. Punkt. Nii on. Muidugi on tore, kui ma teen plaane ja ootan, et nad vastavalt nendele kõik ilusasti ära teevad, aga tegelikult on imeline see, kui nad täiesti enda kätte võtavad oma elu juhtimise ja nad tõesti teevad seda, igaüks omal moel. Pole midagi toredamat sellest, kui laps tuleb sinuga arutama loetud raamatut või hoopis selle üle mitu tähte ikkagi on taevas või jagama kogetut või äsja omandatud uut teadmist. Või siiski, sellest on midagi veel vahvamat, näiteks see kui noor inimene vabast tahtest võtab ette inglise keelse keemia kursuse (https://www.khanacademy.org/) või loeb läbi raamatute kaupa eesti kirjandusklassikat. See tunne on võimas:)
3. Iga asi omal ajal.
Ja ma ei räägi siinkohal mitte riikliku õppekavaga ettenähtud ajast. Koduõppe juures on minu meelest see tohutult tore, et mul on vabadus katkestada mõne aine (või teema) õpetamine mõneks ajaks ja minna selle juurde hiljem tagasi. Esimesed paar aastat ma muidugi seda ei teinud, vähemalt mitte kahe vanemaga:) Berdiga on meil aga põhimõtteliselt lapse juhitud õpe, selles mõttes, et ma mitte ei õpeta teda selleks, et mingit vormi täita, vaid lasen tal omasoodu arnenda ja see on nii vahva! Loomulikult mul on plaan ja meil on eesmärgid, näiteks üks matemaatika aine eesmärk on omandada jaanipäevaks korrutustabel 20-ni. Töötame praegu kahe korrutustabeli kallal juba mõnda aega, protsess käib:) Aga ma ei suru peale, vaid lasen huvil oma töö teha.
Koduõpe on meie perele parim!
Mõned leheküljed ka:
http://www2.ed.gov/pubs/parents/Math/index.html
Elulised viisid matemaatika õppimiseks algklassides.
http://www.coolmath-games.com/
MÄNGUD!!! Lapsele-noorele ja emmele-issile :D
http://www.dr-mikes-math-games-for-kids.com/online-math-games.html
Veel mänge!!
http://www.mathplayground.com/
Ja veel arvutimänge!
http://spoonful.com/teachers-corner/fun-math-games-for-kids
Mängud abivahenditega (nööbid, pall, mündid jms). Pere noorematele.
http://www.netrover.com/~kingskid/Math/math_kids.html
Samal lehel ka igasugu muude õppeainete kohta asju.
http://matemaatika.edu.ee/
5. ja 6. klassi matemaatika põhivara. Uue õppekava järgi on mõned teemad vist lausa 7. klassi omad:)
https://sites.google.com/site/marekivistik/matemaatika4.klassile
Kui on soovi taset kontrollida :D Mina kasutasin vahel neid ülesandeid,aastaid tagasi Marta jaoks siis, kui endal mõttenappus peale kippus ja ta nii väga ülesandeid teha soovis:D
http://www.hot.ee/kajakiis/matemaatika.html
Algklasside veebitöövihik.
http://evelyn_saenz.squidoo.com/Hands-onLearning
Lihtsalt metsikult palju ideid selleks, et matemaatika õppimine huvitavaks teha.
http://www.opetaja.edu.ee/allarveelmaa/
Meie 9. klassi absoluutselt parim abimees!
Aastate jooksul on meie kodus õppimine kardinaalselt muutunud. Esialgsest kooli mängimisest on kujunenud elustiil, kus selged piirid mis on õppimine ja millal see toimub on hägustunud. Pean seda aastate jooksul saadud kogemust hindamatuks.
Mis puutub matemaatikasse (ja üldse õppimisse), siis mõned tähelepanekud.
1. Iga laps on eriline.
Carlile on matemaatika alati raske olnud, Marta haarab õhust, Paul teeb ära, aga ei oska seletada kuidas, Bert hakkas numbrite ja muu säärase vastu huvi tundma alles eelmisel aastal, Koit mõni aeg enne Berti.
2. Arusaamine ei tule sundides.
Ükskõik kui väga ma soovin oma lastele head, ei saavuta ma soovitud tulemust oma tahte pealesurumisega. Punkt. Nii on. Muidugi on tore, kui ma teen plaane ja ootan, et nad vastavalt nendele kõik ilusasti ära teevad, aga tegelikult on imeline see, kui nad täiesti enda kätte võtavad oma elu juhtimise ja nad tõesti teevad seda, igaüks omal moel. Pole midagi toredamat sellest, kui laps tuleb sinuga arutama loetud raamatut või hoopis selle üle mitu tähte ikkagi on taevas või jagama kogetut või äsja omandatud uut teadmist. Või siiski, sellest on midagi veel vahvamat, näiteks see kui noor inimene vabast tahtest võtab ette inglise keelse keemia kursuse (https://www.khanacademy.org/) või loeb läbi raamatute kaupa eesti kirjandusklassikat. See tunne on võimas:)
3. Iga asi omal ajal.
Ja ma ei räägi siinkohal mitte riikliku õppekavaga ettenähtud ajast. Koduõppe juures on minu meelest see tohutult tore, et mul on vabadus katkestada mõne aine (või teema) õpetamine mõneks ajaks ja minna selle juurde hiljem tagasi. Esimesed paar aastat ma muidugi seda ei teinud, vähemalt mitte kahe vanemaga:) Berdiga on meil aga põhimõtteliselt lapse juhitud õpe, selles mõttes, et ma mitte ei õpeta teda selleks, et mingit vormi täita, vaid lasen tal omasoodu arnenda ja see on nii vahva! Loomulikult mul on plaan ja meil on eesmärgid, näiteks üks matemaatika aine eesmärk on omandada jaanipäevaks korrutustabel 20-ni. Töötame praegu kahe korrutustabeli kallal juba mõnda aega, protsess käib:) Aga ma ei suru peale, vaid lasen huvil oma töö teha.
Koduõpe on meie perele parim!
Saturday, February 1, 2014
Kunst ja käsitöö
Minu meelest hõlmab kunst endas tervet elu - kõike meie ümber ja sees. Kuna meie kooliealised lapsed on kõik Waldorfkoolide nimekirjas, siis käib meil õppimine vägagi kunstipäraselt, samas loomulikult. Aegajalt oleme võtnud ette ja õppinud mõnedest kuulsatest (ja mitte nii väga tuntutest) autoritest. Meisterdada ja maalida meeldib meie peres aga peaaegu kõigile. Lisaks armastab Marta voolida, Bert joonistada ja Koit lõikuda.
Tänasel päeval on internetis nii palju ideid, et pigem on raske teha valikuid, mida mitte ette võtta.
Siin siis väike osa lehekülgedest, kust meie oma loomingulisteks katsetusteks inspiratsiooni ammutame:
http://www.artprojectsforkids.org/
http://www.crayola.com/crafts/#./?&_suid=1391210511429015967753451996408
http://www.growingupcreative.com/
http://kunstiveeb.blogspot.com/
http://sewingschool.blogspot.com/
http://www.stockmar.de/index.php?shopCatId=0013c079a884ec32&currCatName=manuals
http://www.thatartistwoman.org/
http://belladia.typepad.com/crafty_crow/
http://ourartlately.blogspot.com/
http://nurturestore.co.uk/
...ja muidugi pinterest :D
Hüva meisterdamist!
Koduõpe on meie perele parim!
Tänasel päeval on internetis nii palju ideid, et pigem on raske teha valikuid, mida mitte ette võtta.
Siin siis väike osa lehekülgedest, kust meie oma loomingulisteks katsetusteks inspiratsiooni ammutame:
http://www.artprojectsforkids.org/
http://www.crayola.com/crafts/#./?&_suid=1391210511429015967753451996408
http://www.growingupcreative.com/
http://kunstiveeb.blogspot.com/
http://sewingschool.blogspot.com/
http://www.stockmar.de/index.php?shopCatId=0013c079a884ec32&currCatName=manuals
http://www.thatartistwoman.org/
http://belladia.typepad.com/crafty_crow/
http://ourartlately.blogspot.com/
http://nurturestore.co.uk/
...ja muidugi pinterest :D
Hüva meisterdamist!
Koduõpe on meie perele parim!
Thursday, January 30, 2014
Eesti keel ja kirjandus
Eelmine poolaasta on kenasti seljatatud, Marta ja Paul käisid ennast sel kuul näitamas Tartus, Bert Rakveres.
Mõtlesin, et jagan õppeainete kaupa kasulikke lehekülgi. Alustan eesti keelest ja kirjandusest.
Marta loeb palju nii eesti kui ka inglise keeles. Lemmikžanriks on tal seikluslikud fantaasiajutud. Paul loeb ainult seda, mis huvi pakub. Lemmikud on endiselt Miki Hiire koomiksid, Jalka ajakirjad ja "Ühe äpardi päevikud". Bert on hakanud ka viimasel ajal ise koomikseid lugema, samuti loen talle iga päev ette, selle kuu raamatuks on näiteks "Meie, Bullerby lapsed". Pea iga päev loeme noortega kordamööda lõikude kaupa ette ajakirja "New Era" ja arutame loetu üle. Lastele loen samamoodi iga päev ette ajakirja "The Friend". Vähemalt kord nädalas vaatame koos mõnda filmi, millest paljud on tehtud raamatu põhjal. Huvitav on näha laste reageeringuid, kui mõni asi on filmis teistmoodi kui raamatus. Eelnevaga kerkib esile alati midagi arutlemiseks. Vaheldueks on head ka audioraamatud, kuigi oleneb kes ja mida ette loeb. Siiski on päris rahustav aegajalt (näiteks haigevoodis olles) onu monotoonset juttu kuulata:)
Nüüd mõned meie elu rikastanud lingid:
http://raamatulaegas.blogspot.com/
Mulle lihtsalt meeldib see blogi. Seal on selline koht "asjalikud leheküljed" kus on hästi palju igasugust huvitavat kirjandushuvilistele. Ja muidugi need vahvad raamatututvustused:)
http://www.booksshouldbefree.com/
http://kids.learnoutloud.com/Kids-Free-Stuff#self
Inglise keelsed audioraamatud. Midagi igaühe jaoks.
http://www.kidsreads.com/
Intervjuud kirjanikega. Raamatufilmi uudised.
http://www.literacyshed.com/
Absoluutselt nii minu kui ka laste kõige lemmikum lehekülg internetis! Väikesed sügavamõttelised videod, arutusküsimused ja ülesanded.
http://charlottemasonhome.com/
Meie koduõpe on eklektiline. Püüame võtta kõigest parima, just nii nagu meie võimalused ja vajadused on. Eelkõige püüame anda lastele ruumi ise arenemiseks ja üritame neid suunata, nii et neist kasvaksid õnnelikud, hoolivad ja elus hakkama saavad inimesed. Sellel lehel on tore ja vägagi põhjalik nimekiri raamatutest, mida lapsed-noored võiksid vastavalt vanusele lugeda.
http://opikirjavahemargidselgeks.weebly.com/index.html
Päris hea 8.klassi (aga miks mitte ka varem-hiljem) eesti keele õppimise koht.
http://eestikeel.sauropol.com/homepage/
Eesti keele grammatikaharjutused. Sobivad umbes 10.eluaastast.
http://www.hot.ee/kajakiis/eesti.html
Eesti keele veebiharjutused algklassiõpilasele.
http://web.zone.ee/oppematerjal58/index.html
Neljandale klassile mõeldud eesti keele õppematerjal.
http://www.miksike.ee/docs/kordan/emakeel/arvutiopetus.html
Kuuenda klassi eesti keele harjutused.
http://www.elk.ee/
Raamatututvustused, mitmeid ideid jpm
Koduõpe on meie perele parim!
Mõtlesin, et jagan õppeainete kaupa kasulikke lehekülgi. Alustan eesti keelest ja kirjandusest.
Marta loeb palju nii eesti kui ka inglise keeles. Lemmikžanriks on tal seikluslikud fantaasiajutud. Paul loeb ainult seda, mis huvi pakub. Lemmikud on endiselt Miki Hiire koomiksid, Jalka ajakirjad ja "Ühe äpardi päevikud". Bert on hakanud ka viimasel ajal ise koomikseid lugema, samuti loen talle iga päev ette, selle kuu raamatuks on näiteks "Meie, Bullerby lapsed". Pea iga päev loeme noortega kordamööda lõikude kaupa ette ajakirja "New Era" ja arutame loetu üle. Lastele loen samamoodi iga päev ette ajakirja "The Friend". Vähemalt kord nädalas vaatame koos mõnda filmi, millest paljud on tehtud raamatu põhjal. Huvitav on näha laste reageeringuid, kui mõni asi on filmis teistmoodi kui raamatus. Eelnevaga kerkib esile alati midagi arutlemiseks. Vaheldueks on head ka audioraamatud, kuigi oleneb kes ja mida ette loeb. Siiski on päris rahustav aegajalt (näiteks haigevoodis olles) onu monotoonset juttu kuulata:)
Nüüd mõned meie elu rikastanud lingid:
http://raamatulaegas.blogspot.com/
Mulle lihtsalt meeldib see blogi. Seal on selline koht "asjalikud leheküljed" kus on hästi palju igasugust huvitavat kirjandushuvilistele. Ja muidugi need vahvad raamatututvustused:)
http://www.booksshouldbefree.com/
http://kids.learnoutloud.com/Kids-Free-Stuff#self
Inglise keelsed audioraamatud. Midagi igaühe jaoks.
http://www.kidsreads.com/
Intervjuud kirjanikega. Raamatufilmi uudised.
http://www.literacyshed.com/
Absoluutselt nii minu kui ka laste kõige lemmikum lehekülg internetis! Väikesed sügavamõttelised videod, arutusküsimused ja ülesanded.
http://charlottemasonhome.com/
Meie koduõpe on eklektiline. Püüame võtta kõigest parima, just nii nagu meie võimalused ja vajadused on. Eelkõige püüame anda lastele ruumi ise arenemiseks ja üritame neid suunata, nii et neist kasvaksid õnnelikud, hoolivad ja elus hakkama saavad inimesed. Sellel lehel on tore ja vägagi põhjalik nimekiri raamatutest, mida lapsed-noored võiksid vastavalt vanusele lugeda.
http://opikirjavahemargidselgeks.weebly.com/index.html
Päris hea 8.klassi (aga miks mitte ka varem-hiljem) eesti keele õppimise koht.
http://eestikeel.sauropol.com/homepage/
Eesti keele grammatikaharjutused. Sobivad umbes 10.eluaastast.
http://www.hot.ee/kajakiis/eesti.html
Eesti keele veebiharjutused algklassiõpilasele.
http://web.zone.ee/oppematerjal58/index.html
Neljandale klassile mõeldud eesti keele õppematerjal.
http://www.miksike.ee/docs/kordan/emakeel/arvutiopetus.html
Kuuenda klassi eesti keele harjutused.
http://www.elk.ee/
Raamatututvustused, mitmeid ideid jpm
Koduõpe on meie perele parim!
Subscribe to:
Posts (Atom)